BIK i wpływ przy pożyczkach pozabankowych

BIK to skrót , który wydaje się być zmorą kredytobiorców. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, nie ma za zadanie utrudniać kredytobiorcom zaciągnięcia kredytu. Jest to instytucja stworzona na potrzeby banków, by mogły one pewnie podejmować decyzje, związane z transakcjami, z każdym klientem. Inwestując swoje pieniądze w kredyty, chcą mieć bowiem pewność, że osoba, otrzymująca pomoc finansową, odda pożyczoną kwotę. Jeżeli zaś w przeszłości miała z tym problem, może mieć go i tym razem. BIK jednak nie stanowi miejsca, w którym znajdują się tylko negatywne wpisy.

pożyczka bez bik

Prezentuje on historię każdej osoby, która kiedykolwiek zaciągnęła kredyt. Jeśli spłaciła go w terminie, bez żadnych problemów – BIK pomoże jej zdobyć kolejny. Staje się bowiem jeszcze bardziej wiarygodna, dlatego też okazuje się, że warto być w BIK. Oczywiście jest też ta negatywna strona wpisu – zadłużenie. Wówczas, raczej musimy poszukać pożyczki pozabankowej, kredyty gotówkowe są bowiem oferowane osobom, co do których nie ma zastrzeżeń. Warto także wiedzieć o różnicy, między popularnymi skrótami BIK i BIG. Wiedząc już czym jest BIK, łatwo odróżnimy go od Biura Informacji Gospodarczej. Dzięki tej instytucji, o zadłużeniach każdej osoby, mogą dowiedzieć się praktycznie wszyscy.

Oznacza to, że biorąc pożyczkę, instytucja pozabankowa, może sprawdzić, jak kształtuje się nasza przeszłość finansowa, czy nie posiadamy żadnych długów. BIG prezentuje zadłużenia związane również z podmiotami gospodarczymi, a nie jedynie kredytami – wobec tego, negatywny wpis, otrzyma każdy kto nie oddał pożyczki, nie zapłacił rachunku czy faktury. Kredyty gotówkowe to zatem nie jedyny produkt, przy którym historia finansowa powinna być nieskazitelna.

Czy szybka pożyczka przez internet jest lepsza od kredytu w banku?

To zadaje wielu. Nie można jednak odpowiedzieć jednoznacznie. Dla każdego inne parametry są istotne, a różne instytucje prezentują odmienne oferty. Przede wszystkim kredyty gotówkowe to produkty finansowe, o które na pewno jest trudniej. Niezbędne staje się posiadanie stałej pracy, odpowiedniej dokumentacji, historii kredytowej oraz zdolności.

W przypadku oferty szybkie pożyczki w 15 minut – procedura zwykle jest łatwiejsza. I choć rzeczywiście, instytucje pozabankowe często sprawdzają kontrahenta w bazie BIG czy KRD, to jednak tutaj, otrzymanie pomocy finansowej jest dużo prostsze. Na rynku znajduje się bowiem całe mnóstwo instytucji finansowych, udzielających pożyczki i każdą z nich, powinniśmy porównywać oddzielnie. Oferta Skoków jest bowiem niejednokrotnie podobna do tych, ukazywanych przez właśnie kredyty gotówkowe. Skoki jednak są instytucjami bardziej elastycznymi, mogą w wyjątkowych okolicznościach zaufać klientowi, choć zdarza się to rzadko. Istnieją natomiast również instytucje, które udzielają pożyczek na odległość – wszystkie te, związane z pożyczaniem przez internet. W większości z nich, nic poza BIG się nie liczy. Nikt nie pyta na co potrzebujemy pieniędzy ani czy będziemy mieli z czego ją spłacić. Istotne jest jedynie to by na kliencie zarobić, a czym dłuższy okres kredytowania, tym firmy tego typu zarabiają więcej.

Wówczas jednak, widzimy bardzo istotne atuty szybkich pożyczek pozabankowych, są przyznawane praktycznie każdemu, a co ważne, w oparciu o minimum formalności i dokumentacji. Oszczędzamy zatem mnóstwo czasu, tracąc pieniądze. Gdy zależy nam na tanim i pewnym źródle finansowania, z pewnością lepszym rozwiązaniem stają się kredyty gotówkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *